Loading the content... Loading depends on your connection speed!

המדריך להקמת בריכה פרטית

 

הקמה, תכנון וסגנון

ראשית יש לבדוק מהו הגודל והצורה המתאימים  להקמת בריכה בביתכם .יש לבחור בין בריכה שתשמש לנוי או בריכה לשחייה. יש לבדוק היכן למקם את הבריכה, האם בסמוך למבנה הבית או במרחק ממנו; מה לגבי מוצרי הצללה לבריכה? האם נקים שטח מוצל גדול או נסתפק בשמשיות ניידות? מה לגבי שטח הישיבה מסביב לבריכה? האם עלינו להשקיע כעת בריהוט גינה חדש? האם הבריכה מיועדת לילדים או למבוגרים? מה לגבי מוצרי הצללה לבריכה? תשובות לשאלות אלו ישפיעו על רוחב ועומק הבריכה וכמובן על עיצובה.

הצבע והסגנון – העין רגילה לבריכות בצבע כחול, אך בהחלט ניתן לשלב צבעים אחרים בעיצוב הבריכה ולהעניק לה טאץ' מקורי. בדקו מה האפשרויות העומדות בפניכם ובחרו עיצוב שמתאים לכם.

4 סוגים של בריכות:

  • בריכה עילית- הבריכה מוקמת מעל הקרקע, או שחלק ממנה נמצא בתוך הקרקע. בריכות אלו מגיעות במגוון צורות: עגולות ומחופות חיצונית בעץ. היתרון הגדול בבריכה זו היא כי אין צורך באישורי בנייה וניתן לסיים את כל תהליך ההרכבה בפרק זמן קצר.
  • בריכה מתועשת – בריכה העשויה מחומר פלדה ומגיעה מוכנה. הבריכה יכולה להיות משובצת  במיקום המיועד לה מיידית ולכן זמן ההקמה יחסית קצר.
  • בריכת סקימרים- בריכה שבה מפלס המים נמוך יותר בחמישה עשר סנטימטרים ממפלס הריצוף. הסקימר הוא בקע בדופן הבריכה המשיב עודפי מים אל הצנרת.
  • בריכת תעלות גלישה- מערכת הגלישה מפנה באופן אחיד את המים הגולשים משפת הבריכה למיכל האיזון של הבריכה.

כמה זמן לוקח להקים בריכה בחצר הבית?

בממוצע התהליך כולו אורך כ-3 חודשים. פרק זמן זה כולל את מתן האישורים על ידי הוועדות המתאימות בעירייה והקמת הבריכה עצמה.  לאחר השגת האישורים הדרושים, יש לאסוף הצעות מחיר מקבלנים מבצעים. אחרי שנבחרה ההצעה המשתלמת ביותר מתחילים הקמה. זו כוללת חפירת תחום הבריכה (בין עומק של 80 ס"מ ל-2 מטר), יציקת בטון והקמת תשתיות הבריכה: ברזי מילוי, מנועי שאיבה, התקנת פילטרים, התקנת אריחים, התקנת מערכות הניקוי והתאורה, ולבסוף מילוי הבריכה.

תשלומים נוספים

תשלום היטל השבחה יכול לעמוד על עשרות אלפי שקלים. הארנונה על הבריכה תיגבה על ידי העירייה.

תחזוקה, תקינות ובטיחות

חימום המים – הכרחי למי שרוצה להשתמש בבריכה בחורף. משאבות חום או גופי חימום הם מוצרים יקרים, ובנוסף הינם מכשירים זוללי חשמל – אך בהצבתם, אתם מאפשרים לעצמכם להשתמש בבריכה כל השנה. בנוסף יש לנקות את הבריכה באופן קבוע, גם כשאינה מלאה במים. ככל שמקפידים יותר מונעים משטח פני הבריכה להשחיר ונמנעים מנזקים בעקבות בלאי. ניקיון ותחזוקה טובים יוזילו עלויות תיקון חד פעמיות גבוהות במיוחד. תחזוקה שוטפת של הבריכה היא הוצאה שיש לחשב בעלויות הבריכה. האפשרויות מגוונות : איש ניקיון שיגיע מדי שבוע לנקות את הבריכה, שימוש עצמי בחומרי חיטוי ומכשירים להמסת כלור ויש המשתמשים במכונות או רובוט על מנת לנקות את פנים הבריכה.

ביטחון

אחד התחומים החשובים ביותר אך לעיתים גם התחום שמתעלמים ממנו בצורה הבוטה ביותר. על הבריכה להיות מכוסה כאשר אינה בשימוש, יש וועדות עירוניות שקבעו כי בריכות פרטיות צריכות להיות מגודרות על מנת למנוע מקרי טביעה. ישנם מכשירים וחידושים המתריעים על שחיה ללא אישור או על שהיה ארוכה מתחת למים, אך הפתרון הטוב ביותר הוא ערנות ותשומת לב – אינכם רוצים אסון בבריכה שאתם כה אוהבים.

כתיבת תגובה

חזרה למעלה
Mobile version: Enabled